محکم – تنگ سیاست اعتماد انتخابات کارگردان

محکم – تنگ: سیاست اعتماد انتخابات کارگردان حسن روحانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خروج قیمت خودروهای وارداتی از ریل

در روزهایی که سایت ثبت‌سفارش ماشین همچنان بسته و بازار نیز با خزان تقاضا روبه‌رو هست، قیمت خودروهای وارداتی همچنان رو به زیاد کردن بوده و پر شتاب به پیش می‌رود.

خروج قیمت خودروهای وارداتی از ریل

خروج قیمت خودروهای وارداتی از ریل

عبارات مهم : بازار

در روزهایی که سایت ثبت سفارش ماشین همچنان بسته و بازار نیز با خزان تقاضا روبه رو هست، قیمت خودروهای وارداتی همچنان رو به زیاد کردن بوده و پر شتاب به پیش می رود.

هرچند روند زیاد کردن قیمت خودروهای وارداتی از اوایل تابستان امسال و با بسته شدن سایت ثبت سفارش شروع شد، با این حال طی دو ماه اخیر، روند گرانی شدیدتر از قبل پیش رفت و وارداتی ها میلیون ها تومان افزایش قیمتی را تجربه کردند.آن طور که فعالان بازار عنوان می کنند، زیاد کردن قیمت ها در شرایط رکود تقاضا و نبود خودروهای وارداتی رخ داده هست. به گفته آنها، بعضی از خودروهای خارجی در بازار نایاب شده است و بعضی نیز در تعدادی بسیار محدود، یافت می شوند که طبعا از قیمتی بسیار اوج برخوردارند.فعالان بازار بر این باورند ارائه تاریخ های متفاوت جهت باز شدن ثبت سفارش نیز به نوبه خود در جهش قیمتی خودروهای وارداتی دخیل بوده، به خصوص طی حدودا دو ماه گذشته که از این وعده ها زیاد داده شده است است.

در تازه ترین گمانه زنی ها نیز گفته شده است که سایت ثبت سفارش تا ۱۰ روز آینده باز خواهد شد، اتفاقی که اگر رخ بدهد، می تواند حداقل جلوی زیاد کردن قیمت ها را بگیرد. این در شرایطی است که به نظر می رسد خسارت وارده به مشتریان از ناحیه زیاد کردن غیر طبیعی قیمت ها، به این راحتی قابل جبران نبوده و بعید به نظر می رسد خودروهای وارداتی به قیمت به عنوان نمونه شش ماه قبل خود بازگردند. طبق آخرین اخبار، وزارت صنعت، معدن و تجارت قصد دارد در ازای زیاد کردن تعرفه واردات، سایت ثبت سفارش را باز کند؛ بنابراین قطعا هزینه واردات ماشین اوج خواهد رفت و این موضوع، زیاد کردن قیمت را در پی خواهد داشت.هرچند به نظر می رسید مسئله ثبت سفارش در دولت دوازدهم حل شده است و وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه این عنوان را به سرعت مشخص کند، با این حال این گره کور هنوز باز نشده و در نتیجه مشتریان و واردکنندگان در سرگردانی به سر می برند.خروج قیمت وارداتی ها از ریل ولی در حالی است که با وجود توقف ثبت سفارش، واردات در چند ماه گذشته ادامه داشته و متوقف نبوده است.

هرچه هست، طبق گفته نمایشگاهداران ماشین پایتخت، در حال حاضر حباب قیمتی همچنان در بازار خودروهای وارداتی به چشم می آید، حبابی که همچنان بزرگ و بزرگ تر می شود.در حال حاضر جهت خرید هیوندایی سوناتای هیبرید باید ۱۹۵ میلیون تومان هزینه کرد، که این عنوان نشان می دهد ماشین موردنظر چیزی حدود ۳۰ میلیون تومان در چند ماه گذشته زیاد کردن قیمت داشته است.هیوندای النترا نیز که طی چند ماه گذشته چیزی حدود ۲۵ میلیون تومان زیاد کردن قیمت را تجربه کرده و در حال حاضر ۱۶۵ میلیون تومان به فروش می رسد. از سوی دیگر ولی کیا سراتو هم از زیاد کردن قیمت ها در امان نبوده و ۲۳ میلیون تومان جهش را به خود دیده هست. این محصول در حال حاضر ۱۶۸ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

در بین دیگر خودروهای وارداتی، کیا اپتیما هم زیاد کردن قیمت را تجربه کرده؛ به نحوی که در حال حاضر ۲۲۰ میلیون تومان قیمت دارد. با این حساب اپتیما طی چند ماه گذشته ۱۵ میلیون تومان گران شده است هست. به گفته فعالان بازار، لکسوس مدل NX نیز با توجه به زیاد کردن قیمت ۸۰ میلیون تومانی خود، در حال حاضر ۴۵۰ میلیون تومان قیمت دارد. همچنین سانتافه هم به عنوان خودرویی که چیزی حدود ۶۵ میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشته، هم اکنون ۳۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود. ولی از بازار کیا اسپورتیج نیز خبر می رسد این محصول با توجه به زیاد کردن قیمت حدودا ۳۰ میلیون تومانی اش طی چند ماه گذشته، ۱۹۰ میلیون تومان به فروش می رسد. از سوی دیگر ولی سورنتو هم که ۹۰ میلیون تومان زیاد کردن قیمت را به نام خود ثبت کرده، هم اکنون اگر در بازار گیر بیاید، ۳۳۰ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.در بین دیگر خودروهای وارداتی ولی ب ام و مدل X۴ نیز که چیزی حدود ۱۰۰ میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشته، در حال حاضر ۶۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود. همچنین ب ام و اتاق ۷ نیز که زیاد کردن قیمتی ۲۰۰ میلیون تومانی در چند ماه گذشته داشته، در حال حاضر با قیمتی برابر با ۹۵۰ میلیون تومان قابل خرید است.

بازار آرام خودروهای داخلی
سری هم ولی به بازار خودروهای داخلی بزنیم، بازاری که فعلا آرام است و به جز یکی دو مورد جزئی، عوض کردن خاصی در فضای کلی آن در هفته جاری رخ نداده هست. آن طور که فعالان بازار می گویند، در حال حاضر تندر-۹۰ E۲ پارس ماشین با قیمتی برابر با ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود و تیبا نیز ۲۶ میلیون تومان قیمت دارد. در خانواده پراید نیز مدل ۱۱۱ قیمتی برابر با ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد که این عنوان از تثبیت قیمت آن حکایت می کند. همچنین مدل ۱۳۱ نیز با تثبیتی که داشته، ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رود.در حال حاضر ولی پژو ۲۰۶ ظاهر ۵ با قیمتی برابر با ۳۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود که این عنوان نشان از کم کردن قیمت ۳۰۰ هزار تومانی این محصول طی هفته جاری دارد.

همچنین مدل صندوقدار آن نیز در حال حاضر ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رود و این عنوان از کم کردن قیمت ۵۰۰ هزار تومانی ماشین موردنظر حکایت دارد. از بازار پژو ۴۰۵ هم خبر می رسد این ماشین با توجه به تثبیت قیمتی که داشته، در حال حاضر ۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و رانا هم ۳۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارد.در بین دیگر خودروهای داخلی ولی سمند EF۷ کماکان ۳۲ میلیون تومان به فروش می رود و در قیمت سراتوی ۱۰۴ میلیون تومانی نیز تغییری حاصل نشده هست. همچنین ساندرو نیز در حال حاضر قیمتی برابر با ۵۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دارد که نشان می دهد این محصول ۲۰۰ هزار تومان زیاد کردن قیمت داشته است.از سوی دیگر ولی برلیانس مدل H۳۳۰ نیز در حال حاضر ۵۷ میلیون تومان به فروش می رود و دنا نیز ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

خروج قیمت خودروهای وارداتی از ریل

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | وارداتی | ثبت سفارش | خودروهای داخلی | خودروهای وارداتی | قیمت خودروهای وارداتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs