محکم – تنگ سیاست اعتماد انتخابات کارگردان

محکم – تنگ: سیاست اعتماد انتخابات کارگردان حسن روحانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی طرح‌های سؤال از رئیس‌جمهور پشت پرده داشت / امیری

اظهارات نماینده قم خلاف واقع بود/ معاون پارلمانی ابزاری جهت ترساندن و تطمیع ندارد 

طرح‌های سؤال از رئیس‌جمهور پشت پرده داشت / امیری

امیری: طرح های سؤال از مدیر جمهور پشت پرده داشت

عبارات مهم : سئوال

اظهارات نماینده قم خلاف واقع بود/ معاون پارلمانی ابزاری جهت ترساندن و تطمیع ندارد

معاون پارلمانی مدیر جمهور گفت: مطرح کردن بحث ترساندن و تطمیع، اهانت به نمایندگان مجلس شورای اسلامی هست، ضمن آنکه من به عنوان معاون پارلمانی مدیر جمهور چه اختیار و ابزاری دارم که بتوانم نمایندگان مجلس را ترساندن و تطمیع کنم.

حسینعلی امیری راجع به ادعای مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس که گفته امضاکنندگان طرح سئوال از مدیر جمهور بر اثر تطمیع و ترساندن معاون پارلمانی مدیر جمهور امضای خود را بعد گرفتند، به خبرآنلاین اظهار کرد: براساس ماده 212 قانون آیین نامه داخلی مجلس، طرح سئوال از مدیر جمهور با بیش از 73 امضا به کمیسیون مربوط ارجاع می شود و نمایندگان مدیر جمهور به کمیسیون می روند و توضیح می دهند. در صورتی که تا یک هفته نمایندگان سئوال کننده بر امضای خود باقی باشند، طرح سئوال در صحن علنی مجلس اعلام وصول می شود و مدیر جمهور یک ماه وقت دارد تا با حضور در مجلس به سئوال نمایندگان پاسخ دهد.

طرح‌های سؤال از رئیس‌جمهور پشت پرده داشت / امیری

وی دولت دوازدهم را قانونمند و قانون مدار خواند و اظهار کرد: دولت به تمام ساختارهای قانونی کشور احترام می گذارد بنابراین سئوال، تحقیق و استیضاح حق نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

وی با بیان اینکه طرح های سئوال از مدیر جمهور پشت پرده داشت، افزود: چه توجیهی دارد که سه طرح سئوال از مدیر جمهور در کمتر یک ماه با عناوین مشخص و مشابه کلید بخورد، در حالیکه عنوان سئوالات در حوزه صلاحیت وزارتخانه ها بود. با این وجود نمایندگان مدیر جمهور در جلسه کمیسیون حاضر شدند و پاسخ دادند که موجب شد تعداد قابل توجهی از نمایندگان امضای خود را بعد بگیرند بنابراین تعداد امضاها از حدنصاب افتاد.

اظهارات نماینده قم خلاف واقع بود/ معاون پارلمانی ابزاری جهت ترساندن و تطمیع ندارد 

معاون پارلمانی مدیر جمهور ادامه داد: مطرح کردن بحث ترساندن و تطمیع، اهانت به نمایندگان مجلس شورای اسلامی هست، ضمن آنکه من به عنوان معاون پارلمانی مدیر جمهور چه اختیار و ابزاری دارم که بتوانم نمایندگان مجلس را ترساندن و تطمیع کنم. به عنوان نمونه به نماینده ای قول دهم «طرح عمرانی حوزه انتخابیه او را افتتاح می کنم یا جلوی تخصیص اعتبار آن را می گیرم». تخصیص اعتبار و بودجه در اختیار دستگاه دیگری هست. هیچ ابزار ترساندن و تطمیعی را در اختیار ندارم.

عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: من فیلم بیانات آقای ذوالنوری را که در اینترنت منتشر شده، دیدم. این کاری خلاف اخلاق بود. من به آقای ذوالنوری گفتم «این حرفی که مطرح کردید خلاف واقع بود». پاسخ داد «خانم سعیدی نماینده مبارکه چنین حرفی را به من زد». به زن سعیدی گفتم «شما چنین حرفی به آقای ذوالنوری زدید؟»، زن سعیدی هم به صورت شفاهی در حضور تعدادی از نمایندگان و هم به شکل مصاحبه این مسئله را تکذیب کرد.

خبرآنلاین

طرح‌های سؤال از رئیس‌جمهور پشت پرده داشت / امیری

واژه های کلیدی: سئوال | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs