محکم – تنگ سیاست اعتماد انتخابات کارگردان

محکم – تنگ: سیاست اعتماد انتخابات کارگردان حسن روحانی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هر ایرانی باید به تمام حقوق خود دست یابد / روحانی

رئیس‌جمهوری کشورمان همه اقوام و مذاهب را نقش‌های متفاوت از یک ملت بزرگ به نام کشور عزیزمان ایران اسلامی دانست و با بیان اینکه اسلام، اهل بیت (ع) و کشور عزیزمان

هر ایرانی باید به تمام حقوق خود دست یابد / روحانی

روحانی: هر ایرانی باید به تمام حقوق خود دست یابد

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهوری کشورمان همه اقوام و مذاهب را نقش های متفاوت از یک ملت بزرگ به نام کشور عزیزمان ایران اسلامی دانست و با بیان اینکه اسلام، اهل بیت (ع) و کشور عزیزمان ایران مهم ترین دارایی همه ماست، تصریح کرد: تردیدی ندارم با وحدت از شرایط تازه به خوبی عبور خواهیم کرد و امروز در صورتی می توانیم به اهداف متعالی خود دست یابیم که خودمان را اعضای یک ملت واحد و امت واحده بدانیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار با علما و فرهیختگان اهل سنت، گفت: همه سخنانی که امروز در این تریبون مطرح شد و قبلاً هم در تریبون های دیگر به اشکال متفاوت مطرح شده است مبنی بر اینکه هر مسلمان و هر ایرانی باید به تمام حقوق خود دست یابد، سخنانی کاملاً صحیح، درست و منطقی است و در این راستا مبنا و معیار ما کلام خدا و بیانات پیامبر گرامی اسلام (ص) و خاندان رسالت است.

هر ایرانی باید به تمام حقوق خود دست یابد / روحانی

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه همه انسان ها از یک ریشه هستند و هیچکس نمی تواند بگوید که از لحاظ انسانیت و مقام انسانی بر دیگری برتری دارد، اظهارداشت: اساس خلقت انسان از یک ریشه نشأت می گیرد و این سخنی است که قرآن آن را مطرح کرده است که نه تنها شیعه یا اهل سنت، بلکه حتی نسبت به غیرمسلمان هم از لحاظ خلقت یکسان هستیم و آنچه باعث برتری هست، فقط پرهیزگاری و پرهیزگاری است.

روحانی اضافه کرد: شیعه و سنی از کتاب، قبله و سنت مشترکی برخوردار هستند و مؤلفه های وحدت شیعه و سنی بسیار زیاد و موارد اختلافی بسیار اندک است.

رئیس‌جمهوری کشورمان همه اقوام و مذاهب را نقش‌های متفاوت از یک ملت بزرگ به نام کشور عزیزمان ایران اسلامی دانست و با بیان اینکه اسلام، اهل بیت (ع) و کشور عزیزمان

رئیس جمهور گفت: قرآن به ما می گوید که همه موحدین و همه آنهایی که پروردگار عالم را قبول دارند، در کنار هم قرار بگیرند تا در سایه وحدت بتوانند با هم زندگی کنند.

روحانی اضافه کرد: قرآن مجید اختلافات قومی را هم جزو قشنگی ها و جهت آشنایی و تبیین بهتر جوامع انسانی ذکر می کند.

رئیس جمهور با بیان این که اقوام و مذاهب گوناگون کشور عزیزمان ایران اسلامی در روزهای آینده ساز واقعیت اتحاد و همبستگی خود را نشان داده اند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی یکی از روزهای آینده ساز تاریخ کشور عزیزمان ایران اسلامی است که در آن همه ملت کشور عزیزمان ایران نقش آفرینی کردند و در سایه انقلاب اسلامی، آزادی را به دست آوردند و امروز انتخاباتی که از آن به عنوان مظهر اندیشه و نظر مردم یاد می کنید جزو آثار انقلاب عظیم اسلامی است و الا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، انتخاباتی در کشور وجود نداشت و حتی آزادی در بیان نظرات و مطالب و انتقاد آزادانه حتی نسبت به مدیر جمهور از جمله آثار انقلاب اسلامی است که در تاریخ قبل از 40 سال اثری از آن وجود نداشت.

هر ایرانی باید به تمام حقوق خود دست یابد / روحانی

روحانی خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در میان اقوام و مذاهب کشورمان تعصباتی حاکم بود که ویرانگر بود، ولی امروز نزدیکی بین اقوام و مذاهب و احقاق حقوق زیاد شده است است و البته باید این مسیر را هر چه زیاد تقویت کنیم و همه تلاش کنیم به نقطه مطلوب برسیم.

رئیس جمهور گفت: بارها در صحبت ها و در هیأت دولت تأکید کردم که احساس می کنم، جوانان، زنان و اقلیت های قومی و مذهبی هر سه در مظلومیت هستند و امروز این سه گروه گله مند هستند و در بسیاری موارد نیز حق هم با آنها هست؛ لذا باید زمینه را جهت حضور، بروز و مدیریت آنها بیش از پیش فراهم کنیم و دولت در این زمینه مصمم است.

رئیس‌جمهوری کشورمان همه اقوام و مذاهب را نقش‌های متفاوت از یک ملت بزرگ به نام کشور عزیزمان ایران اسلامی دانست و با بیان اینکه اسلام، اهل بیت (ع) و کشور عزیزمان

روحانی افزود: زنان کشورمان هم در بیان مطالبات خود حق دارند آیا که از بسیاری از شایستگی ها برخوردارند و در این راستا تفاوت های جنسی نمی تواند قابل قبول باشد و جهت اقوام، اقلیت ها و مذاهب هم همین مطالب صدق می کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: انسان ناراحت می شود از اینکه ببیند یک نفر غیر مسلمان و از اقلیت در کشور در انتخاباتی رأی مردم را به خود جلب می کند، ولی بعد راجع به حضور او در آن جمع یا شورایی که انتخابات در آن انجام شده، شک و شبهه ایجاد می شود. البته مجلس شورای اسلامی در این زمینه گام های خوبی برداشته و امیدوارم عنوان در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم که با قدم های مثبتی که برداشته می شود، به نتیجه مطلوب برسد.

هر ایرانی باید به تمام حقوق خود دست یابد / روحانی

روحانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز در شرایط خاص ای بسر می بریم که باید ظهور و بروز اتحاد و انسجام ما زیاد از قبل باشد، گفت: همه شاهد هستیم که امروز با ملت فلسطین و مردم مسلمان منطقه چه رفتارهایی می شود و مردم در بعضی کشورها گرفتار گروه های تروریستی هستند. همه شاهد هستیم که چگونه به ملت کشور عزیزمان ایران نیز فشار وارد می کنند.

رئیس جمهور اضافه کرد: بدخواهان ملت کشور عزیزمان ایران مدعی هستند که نشانه فشارهای آنها نه ملت کشور عزیزمان ایران بلکه دولت کشور عزیزمان ایران است ولی آیا هنگامی که آنها در خرید و تأمین دارو و تجهیزات، گندم، گازوئیل و بنزین جهت کشور عزیزمان ایران مسئله و مانع ایجاد کردند، فشار متوجه مردم شد یا دولت ایران؟

روحانی اظهار کرد: البته امروز ملت کشور عزیزمان ایران توانسته در تولید گندم و گازوئیل خودکفا شده است و تا آخر امسال در تولید بنزین نیز به خودکفایی خواهیم رسید.

رئیس جمهور تصریح کرد: البته این جای بسیار خوشحالی است که آمریکایی ها جهت نخستین بار در یک مواجهه مهم سیاسی، هنگامی که درخواست کردند ملت کشور عزیزمان ایران را محکوم کنند، همه کشورهای دنیا به جز چند کشور کوچک در برابر آنها ایستادند؛ این موفقیت و پیروزی بزرگی جهت ملت کشور عزیزمان ایران است.

روحانی ادامه داد: امروز حتی آمریکایی ها بهانه ای هم جهت اعمال فشار علیه کشور عزیزمان ایران در دست ندارند، آیا که کشور عزیزمان ایران به عهد و پیمان خود وفادار بوده و به اصول مورد احترام جامعه جهانی، احترام گذاشته و این طرف برابر ملت کشور عزیزمان ایران است که اصول و مقررات بین المللی را زیر پا گذاشته است.

رئیس جمهور یکصدایی دنیا در برابر آمریکا را موفقیت و پیروزی بزرگی خواند و تصریح کرد: اینکه آمریکایی ها قطعنامه ای را علیه فلسطین و غزه به شورای امنیت شرکت ملل متحد ببرند و فقط و فقط خودشان به آن رأی مثبت بدهند و 14 عضو دیگر شورای امنیت همه به آن قطعنامه رأی مخالف یا ممتنع بدهند، یک موفقیت بزرگ جهت ملت فلسطین، مسلمانان و جهت همه منطقه ماست.

روحانی گفت: امروز بیش از هر وقت دیگر به وحدت نیاز داریم و تردید ندارم که با یکصدایی و انسجام می توانیم از چالش جدیدی که آمریکایی ها تلاش دارند علیه ملت کشور عزیزمان ایران ایجاد کنند، عبور خواهیم کرد. منتها باید همه فرهیختگان، اقوام، مذاهب و آحاد متفاوت ملت یکپارچه در کنار هم بایستند.

رئیس جمهور اظهار کرد: جهت ملت کشور عزیزمان ایران هیچ چیز عزیزتر از اسلام و کشور عزیزمان ایران و در کنار آن اهل بیت(ع)، سنت و سیره پیامبر(ص) و اهل بیت گرامی او نیست و این سنت و سیره همچنان که در تاریخ راهنمای ملت های مسلمان بوده، امروز نیز می تواند ما را به مقصود هدایت کند، به شرط آنکه وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم و جهت وحدت و انسجام هیچ ماهی بهتر از ماه مبارک رمضان نیست.

پیش از سخنان مدیر جمهور، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل تسنن زاهدان و مردها جلیل رحیمی مدیر فراکسیون اهل تسنن مجلس، صالح ادیبی سفیر کشورمان در ویتنام و آقای پیرانی فعال سیاسی – مذهبی اهل تسنن در سخنانی به ارایه نظرات خود پرداختند.

امام جمعه اهل تسنن زاهدان در سخنان خود انتخابات ریاست جمهوری را خاطره خوشی دانست که در آن همه اقوام و مذهب متفاوت ملت کشور عزیزمان ایران به شکل گسترده و حماسی به صحنه آمدند و گفت: این حضور حماسی مردم پیامی داشت که محتوای آن، مطالبه اقداماتی جهت احقاق حقوق یکسان همه ملت هست. ملت کشور عزیزمان ایران امروز به بلوغ رسیده و می داند که استمرار انقلاب و استحکام نظام جمهوری اسلامی در گرو این مساله است و هیچ کس جهت مدیریت این تغییرات در چارچوب قانون اساسی شایسته تر از روحانی نیست.

جلیل رحیمی مدیر فراکسیون اهل تسنن مجلس نیز در سخنانی با بیان اینکه روحانی در مناطقی که اهل تسنن در آن زندگی می کنند، گاهاً تا 95 درصد رأی داشت، اظهارداشت: جامعه اهل تسنن از این بابت منتی بر شما ندارند، آیا که شما کشور را از آستانه پرسشها پیچیده نجات داده و روند پیشرفت کشور عزیزمان ایران را در مسیر منطقی و عقلانی قرار دادید. اگر می خواستیم با صرف میلیاردها دلار آمریکا را مثل امروز منزوی کنیم، شاید موفق نمی شدیم ولی شما توانستید با برجام این کار را بکنید.

صالح ادیبی سفیر کشورمان در ویتنام نیز با اشاره به ریشه های یکسان دینی، معرفتی و فرهنگی همه اقوام و مذاهب ایرانی و بویژه تشیع و اهل سنت، گفت: بعد از دستور و تاکید چندباره رییس محترم جمهوری جهت توجه زیاد به بکارگیری نیروهای اهل تسنن در دستگاه های دولتی، روند اتفاقات خوبی در حال تحقق است که امیدوارم بیش از گذشته مورد رضایت اهل تسنن شود.

پیرانی فعال سیاسی اهل تسنن نیز ایجاد دستیاری خاص اقوام و مذاهب در ریاست جمهوری را از امتیازات دولت یازدهم و دوازدهم دانست و گفت: با توجه به اوضاع منطقه و دنیا بیش از پیش نیازمند وحدت هستیم و حصول این وحدت در گرو توجه به خواست همه اقوام و مذاهب و از جمله جامعه شریف اهل تسنن است.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | انقلاب | ایرانی | حسن روحانی | دولت ایران | رئیس جمهور | رئیس جمهور | ریاست جمهوری | مجلس شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs